Заставляти - це насилля?

Все про виховання діток.

Заставляти - це насилля?

Повідомлення pryhoda » 16 червня 2011 00:30

От, більшість сходиться на думці, що фізично бити дитину по дупі не можна. Чи легко, чи сильно, що це непедагогічно, без цього можна обійтись і таке інше... Он в цій темі: Покарання допустимі?

Але чи можливо обійтись без того, щоб заставляти дитину щось робити? Чи це норма, чи насилля над особистістю? Прикладів скільки завгодно - збирати іграшки; чистити зуби; йти додому з вулиці, коли не хочеться; йти туди, куди хоче мама; віддати чужу іграшку; їсти; вкладати спати і тримати, щоб не втік, коли не хоче вкладатись...

Я особисто не можу обійтись без того, щоб заставляти щось робити. Звичайно, переважно вдається вмовляти, щоб дитина зробила це сама за власним бажанням. Але часто, воно як упреться, а бити по дупі не хочеться, то або береш з силою тягнеш (додому з вулиці), тримаєш (щоб не втік, або щоб не бив). Получається, що це те саме використання фізичної сили, як коли б"єш по дупі, тільки, ніби не засуджується суспільством. Дорослий сильніший, тому він правий.

І ще складніше. А моральний тиск? Часом кажуть, так сказав, що краще б вдарив. Чи не калічимо ми своїх дітей ще більше тим моральним тиском, ніж фізичним биттям по попі?
Треба слінг чи ерго-рюкзак? Дзвоніть і пишіть в ПП або тут
Слінги Пригода та інших виробників (098)8485881, (066)4826536.
Зображення
pryhoda
Слінгоконсультант

Повідомлення: 2081
Нагороди: 4
Довгожитель (1) Сонцетворець (1) Масовик-затійник (1)
за Грудне Вигодовування (1)

Re: Заставляти - це насилля?

Повідомлення alisa » 16 червня 2011 05:07

Ржунемагу ;;-))) ;;-))) ;;-)))

Зуби дитині без її на те бажання почистити - насилля над особистістю.
;;-))

Те, що ти називаєш насилля на особистістю - це опіка над дитиною.

Якби діти її не потребували, то ще б роддомі отримували паспорт і шли в самостійне життя

:-) :-) :-) :-) :-) :-)

;;-))) :-) :-)
alisa
Сонцемудрість

Повідомлення: 1485
Нагороди: 5
Довгожитель (1) Ізюминка (1) Масовик-затійник (1)
за Грудне Вигодовування (1) Найоригінальніше хоббі (1)

Повідомлення kamisia » 16 червня 2011 05:17

А заставити йти по тротуару а не бігти куди хоче, в тому числі на дорогу, це насилля? НІ це не насилля (заставляння) якщо це йде на користь дитини і не всупереч моральних-етичних правил.
Зображення Зображення

Прийняти жінку такою, яка вона є, може тільки земля
Померти за друга не тяжко. Тяжко знайти друга за якого варто померти.
Твої вчинки говорять про тебе так голосно, що я не розберу твоїх слів
kamisia
Головний редактор

Повідомлення: 3179
Нагороди: 6
Довгожитель (1) Сонцетворець (1) Завжди он-лайн (1)
Масовик-затійник (1) за Грудне Вигодовування (1) Кращий консерватор (1)

Повідомлення Naya » 16 червня 2011 08:55

а от американці та юю вважали б це насиллям.
:-)
он вчора дивилися фільм про америнканського футболіста на реальних подіях. Він безрідний, без житла, мама наркоманка, батько - невідомо хто, якась сім"я його взяла до себе, одягала, годувала, вчила, його взяли в інститут, а потім йому хтось ляапнув, що батьки спеціально все те робили, щоб він пішов саме в той інститут в який хотіли вони.
І він образився й пішов від них, а вони глибоко те переживали, бо ущемили права бідного негра.
То трохи не в тему, але я до того, що ті американці з своїми правами вже взагалі доходять до абсурду. Й таки певно завтавити дитину чистити зуби в них буде вважатися насиллям.

В нас ще дякувати Богу, насилля має трохи інше означення.

Хоча може я помиляюся, я в Америці не була....
Зображення
Зображення
Зображення

"Тот, кто лечится по медицинскому справочнику, рискует умереть от опечатки"
Кристиан Фридрих Геббель
Naya
Головний редактор

Повідомлення: 5040
Сонцетворець (1) Завжди он-лайн (1) Кращий автор (1)
Малюк форуму (1) за Грудне Вигодовування (1) Слінгомалюк (1)

Повідомлення Nin4ik » 16 червня 2011 08:59

Для мене це навіть не питання. Якщо ми будемо йти на поводу у наших дітей, то зайдемо в тупік. Це буде , як в нашій країні, не демократія, а анархія.

Важливо пояснити дитині правила гри (життя) і самим цим правилам слідувати! Однозначно дитині не треба брехати. Не треба метатись і змінювати правила. А без "заставлянь" слідувати правилам не завжди можливо. Можна пояснити дитині, що і ми мусимо робити щось таке, що нам не завжди подобається, але ж ми це робимо!!!

На прикладі: я заходжу в кімнату, там купа іграшок на підлозі, малі (3 і 5,5 років) сидять дивляться телевізор. Я попросила позбирти іграшки, спробували проігнорувати, попросила ще раз, племінник (старший) почав "відмазуватись". Мої аргументи прозвучали для нього вагомо: добре, я збираю і викидаю їх в сміття. Іграшки були позбирані.
Тут головне самому вірити у те, що ти настроєна серйозно і безапеляційно.
Зображення Зображення

Важко бути щасливим у майбутньому, коли тут і зараз завжди почуваєшся нещасним!
Зумій цінувати те, чим володієш сьогодні, не чекай на примарне "потім"!
Nin4ik
Модератор

Повідомлення: 1070
Нагороди: 3
Сонцетворець (1) за Грудне Вигодовування (1) Слінгомалюк (1)

Повідомлення Naya » 16 червня 2011 09:01

а ще, судячи з того, як мій Ждан верещить, коли мию лице чи намагаюся зуби почистити, або кози з носа витягнути, щоб дихав краще, то то таки насилля. :-)
Я себе катом почуваю під час цих процедур.
Зображення
Зображення
Зображення

"Тот, кто лечится по медицинскому справочнику, рискует умереть от опечатки"
Кристиан Фридрих Геббель
Naya
Головний редактор

Повідомлення: 5040
Сонцетворець (1) Завжди он-лайн (1) Кращий автор (1)
Малюк форуму (1) за Грудне Вигодовування (1) Слінгомалюк (1)

Повідомлення Nin4ik » 16 червня 2011 09:14

А ти перестань себе так відчувати. Просто роби те що треба і все :ti_pa: . Ти відчувєш себе катом і дитина це відчуває, получається ценпна реакція!
Зображення Зображення

Важко бути щасливим у майбутньому, коли тут і зараз завжди почуваєшся нещасним!
Зумій цінувати те, чим володієш сьогодні, не чекай на примарне "потім"!
Nin4ik
Модератор

Повідомлення: 1070
Нагороди: 3
Сонцетворець (1) за Грудне Вигодовування (1) Слінгомалюк (1)

Повідомлення pryhoda » 16 червня 2011 10:20

Я трошки навіть не про те. Я розумію, коли дитині рік, і вона ну ніяк не зрозуміє, що треба лікуватись, то я запихаю їй ліки силою і це опіка над дитиною.

Але 2-2,5-3 річному карапузу вже цілком все можна пояснити, знайти спосіб заохотити, придумати щось цікаве. А мамі просто немає часу панькатись, щось пояснювати, вона прикрикнула на дитину, обізвала дурнем, заставила, підштовхнула ("ну я ж не б"ю!"), дитина, плачучи робить - і насилля нема, все добре. І так не раз на день в критичній ситуації, а постійно. І легше виривати з рук, ніж довго пояснювати, що не можна і давай поміняємось.
У мене часто не вистачає терпіння пояснювати, переконувати спокійно, заохочувати, а простіше прикрикнути і заставити.

Мені самій завжди не подобалось, коли мене силують і заставляють щось робити. Коли начальник стоїть над душею, то і робота робиться гірше. А тут, получається, що я роблю те саме із своєю дитиною, що мені не подобається. Кажуть, що до кожної дитини можна знайти свій підхід, і це ознака високої педагогічної кваліфікації. А чи ми робимо так, як книжка пише? Чи простіше вчинити над дитиною моральне насилля?
Зображення
pryhoda
Слінгоконсультант

Повідомлення pryhoda » 16 червня 2011 10:24

Ось з тими самими зубами - можна показати, що мама чистить, тато чистить, мультик, де всі звірятка чистять, ну ще щось придумати... Або просто кожного разу силою пхати ту щітку в рот, поки воно кричить.
Зображення
pryhoda
Слінгоконсультант

Повідомлення smiling_elenka » 16 червня 2011 10:43

pryhoda написав:Ось з тими самими зубами - можна показати, що мама чистить, тато чистить, мультик, де всі звірятка чистять, ну ще щось придумати...

І нічого. Хоч танок із шаблями всім особовим складом - НІЧОГО. Ви чистіть, а мене не чіпайте.... І що тоді?

Я тут вранці цілий трактат написала на тему свободи та необхідності... та пришло моє чадо і закрило Оперу :hi_hi_hi: . тож, мабуть, нідочого ті мої довгі роздуми тут були. Тож я в 2 словах. Доки дитина не знає (не розуміє) законів життя (в самому широкому спектрі - від необхідності чистки зубів до неможливості бити ближнього свого) - ті незрозумілі закони - то тупа необхідність, яка, звичайно, сприймається в штики. Чим ширше світогляд і більше знань та розумінь - тим більше "необхідностей" стають свідомим вибором і виконуються спокійно і навіть з радістю. Звичайно, що задача дорослих - цей самий світогляд розширювати. Та поки він розшириться до усвідомленної чистки зубів може виявитися, що вже нічого чистити. Тож...

А щодо навчання - то це взагалі суцільне насилля. Можна почекати, доки прокинеться любов, скажімо до географії. Але вчитися треба "тут и сейчас" незалежно від розуміння, що ті знання ніколи в житті не знадобляться. І як подивитися на першачків, то сумлінно вчаться ті, хто дозволяє дорослим ЗАСТАВЛЯТИ їх щось робити (сидіти рівненко 30 хвилин, вимальовувати дурні хвостики і читати не менш дурні тексти). А ті, хто не дозволяє - бешкетують, виводять з рівноваги вчительку і батьків. Хоча їх потенціал часто навіть більший ніж у інших. З часом це вирівнюється... та, на жаль, далеко не завжди: ставши "записним" трієчником дуже мало хто потім (коли усвідомлення прийшло) стає відмінником. Хоча, знову ж таки, і не в цьому щастя. Без необхідності не буває свободи (здається, пан Гегель щось таке сказав) - головне, як на мене, саме з цього виходити, примушуючи дитину щось робити.
У Бога нет других рук, кроме твоих... Из восточной притчи
smiling_elenka
Модератор

Повідомлення: 897
Довгожитель (1) Сонцетворець (1) Мудрий порадник (1)
Кращий консерватор (1)

Далі

Повернутись до Виховання дітей

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

Каталог веб ресурсів Тернопільщини Каталог сайтів Служба 109